Gdzie za granicą grać u bukmachera?

Gdzie za granicą grać u bukmachera?

Kiedy przebywamy poza Polską, pewnie nieraz zadajemy sobie pytanie, gdzie za granicą grać u bukmachera. Jeżeli chociaż raz w życiu mieliście podobny dylemat, dobrze trafiliście!

Gdzie za granicą grać u bukmachera?
Gdzie za granicą grać u bukmachera? Polscy bukmacherzy online

Polscy bukmacherzy za granicą – gdzie obstawiać?

Zagraniczni bukmacherzy w Polsce nie są legalni, jeśli nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów. W praktyce oznacza to, że nie możemy grać w Bet365, Expekt i innych tego typu portalach. Oczywiście, tutaj nie wszystkim wystarczy ogólnikowa informacja i nie ma w tym nic dziwnego. Właśnie dlatego powstał ten wpis – każdy może się z niego dowiedzieć, jak grać u bukmachera za granicą oraz czego nie należy robić, by nie wpaść w poważne tarapaty. Niestety, okazuje się, że nadal niewiele osób ma pojęcie na temat tego, jak wyglądają legalne zakłady bukmacherskie w Polsce, nie wspominając już o przepisach unijnych i innych.

Jeżeli mieszkamy za granicą na co dzień i posiadamy tam adres zameldowania, nie będzie większych problemów, by korzystać z usług takich stron, jak te podane powyżej. Wielu bukmacherów internetowych patrzy właśnie głównie na miejsce naszego stałego pobytu, czyli to, gdzie pracujemy, płacimy rachunki i tak dalej. Nie ma tutaj żadnych widełek czasowych – możemy przebywać w danym miejscu tydzień lub miesiąc czy rok.

Co jednak, gdy pojechaliśmy sobie na wakacje i chcemy trochę poobstawiać? Tutaj problem jest już nieco większy. Sporo typerów nie wie, co w takiej sytuacji robić. Z jednej strony muszą patrzeć na polskie przepisy, a jednocześnie napotykają problem w postaci niedziałających stron z licencją Ministerstwa Finansów, kiedy nie dochodzi do logowania z odpowiedniego adresu IP.

STS kod promocyjny za darmo 2020
Polski bukmacher STS oferuje darmowy bonus 29 PLN bez depozytu z kodem promocyjnym

Dla wielu graczy najlepszym rozwiązaniem jest odpuścić sobie grę u polskiego bukmachera i zagrać u jakiegoś miejscowego. Najlepiej jednak nie przez internet, a w tradycyjnym punkcie (W ten sposób unikamy sytuacji, w której polski buk zablokuje nam konto przez zagraniczne IP, natomiast zagraniczny bukmacher online zabroni nam gry ze względu na kraj zamieszkania). Ta metoda ma swoje wady, ale też i zalety. Na szczęście, dobra wiadomość jest taka, że możemy i przebywać za granicą, i grać chociażby w STS. Jak to możliwe?

Legalny bukmacher STS za granicą

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Najpopularniejszym bukmacherem w Polsce jest bez wątpienia marka STS. Na stronie internetowej www.STS.pl konto posiada już kilkaset tysięcy osób, a liczby te stale się powiększają. Oferta tego buka jest w stu procentach legalna – każdy może z niej korzystać i nie martwić się o kary przewidziane w ustawie hazardowej.

Co bardzo ważne, w STS można nie tylko obstawiać mecze. Każdy produkt dostępny na polskiej stronie STS działa zgodnie z przepisami, a wśród nich znajdziemy legalne karty na pieniądze, wirtualne sporty, typowanie esportu i wiele, wiele więcej!

Bukmacher STS nowych graczy przyciąga do siebie nie tylko bardzo bogatą ofertą, ale również bonusami – tymi na start oraz tymi okazjonalnymi. Na stronie www.STS.pl można wpisać kod promocyjny „BETONLINE„, a dzięki niemu do odebrania jest 29 PLN bez depozytu, czyli bez wpłaty własnej. Dodatkowo, przy pierwszym przelewie należy nam się premia 100% do 1200 PLN! Możemy też sprawdzić STS Betgames (karty), wykorzystując bezpieczny kupon o wartości 20 PLN.

Posiadając konto w STS, gramy legalnie i korzystamy z ogromnej dawki bonusów. Nie ma tygodnia, by u tego bukmachera nie pojawiły się nowe promocje z premiami – doładowaniami, powiększonymi wygranymi czy zwrotu w razie mniejszego bądź większego potknięcia.

STSbet. Bukmacher za granicą
STSbet. Bukmacher za granicą

A jak wygląda sprawa w przypadku STS za granicą? To pytanie pada często na forach tematycznych, a odpowiedzi rzetelnych i sprawdzonych może znajdzie się kilka. Na szczęście, u nas nie trzeba się martwić o tak zwane fake newsy – wszystko jest poparte odpowiednimi faktami!

STSbet, czyli bukmacher legalny poza Polską!

Jeżeli jesteśmy przywiązani do oferty bukmachera STS, a za granicą nie widzi nam się szukanie dla niego alternatywy, możemy wybrać STSbet. To zagraniczny odpowiednik polskiej wersji strony – stworzony z myślą nie tylko o Polakach za granicą, ale również o anglojęzycznych fanach obstawiania. Dla osób zarejestrowanych w STSbet przygotowano gry kasynowe, pokera, ruletkę i masę innych produktów, jakie nie są u nas dopuszczone przez prawo.

Marka STSbet działa – między innymi – w Wielkiej Brytanii, a do tego również w kilkunastu innych krajach europejskich, przede wszystkim tych należących do Unii. W każdym kraju posiada stosowną licencję, tak więc tutaj nie ma mowy o balansowaniu na granicy prawa czy wspieraniu szarej strefy.

Niestety, bukmacher STS za granicą nie ma swoich punktów stacjonarnych, dlatego nie ma szans na to, by w tradycyjny sposób zagrać zakład u polskiego buka, przebywając poza Polską. Nie istnieje też sposób na to, by zagrać w STSbet, kiedy jesteśmy w kraju i działa nam www.STS.pl.

Czy za granicą można obstawiać na STS.pl?

Strony internetowe bukmachera STS dostępna są nie tylko w języku polskim, dlatego niektórym może wydawać się, że przygotowano je z myślą również o klienci spoza naszego kraju. To po części prawda, ale pamiętajmy, że www.STS.pl to portal działający tylko w Polsce i nie szans na to, by miało się to kiedykolwiek zmienić.

Jeżeli jesteśmy za granicą, legalni bukmacherzy się zmieniają. Musimy mieć na uwadze, że Fortuna, Betfan czy inne tego typu serwisy mają licencję Ministerstwa Finansów z Polski, czyli tylko w naszym kraju mogą prowadzić swoją działalność na mocy tego zezwolenia.

Bukmacherzy za granicą mogą oferować coś zupełnie innego, niż przewiduje to polska ustawa hazardowa i stąd takie, a nie inne komplikacje. Niestety, niewiele wskazuje na to, by przepisy miały w naszym kraju zmienić się pod tym względem na lepsze.

STS.pl - legalny bukmacher w Polsce
STS.pl – legalny bukmacher w Polsce

Wchodząc do oficjalnego polskiego portalu STS za granicą, zobaczymy stosowną informację dotyczącą przepisów hazardowych. To najlepszy dowód na to, iż piszemy jedynie o tym, co rzeczywiście ma miejsce – nie tworzymy własnych teorii, a tym bardziej nie wymyślamy swoich przepisów!

Granie u bukmachera za granicą a podatek

Podatki to temat rzeka i to nie tylko w kwestii zakładów bukmacherskich. Kiedy decydujemy się na granie na legalnej stronie typerskiej, wcale nie jesteśmy skazywani na płacenie 12% od wniesionej stawki! Coraz więcej stron oferuje tak zwane obstawianie bez podatku i dokłada 14% wygranych do każdego kuponu spełniającego nieskomplikowane warunki.

Zagraniczni bukmacherzy także muszą odprowadzać w Polsce podatki, jeśli tylko działają zgodnie z prawem. Jeżeli znaleźliśmy stronę, gdzie nie ma takich opłat jak 12% od stawki czy 10% od wyższych wygranych, trafiliśmy w miejsce, do którego nie powinniśmy!

Pamiętajmy, że granie u bukmachera za granicą nie jest naszym obowiązkiem. Zawsze można sobie zrobić tydzień czy dwa przerwy 🙂


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. BetX Polska Legalny bukmacher nr zezwolenia PS4.6835.164.2019. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

5 / 5. Ocen: 6