regulamin bonusów bukmacherskich

Na co zwrócić uwagę w regulaminie bonusu bukmacherskiego?

Pierwszą rzeczą, jaką sprawdza większość typerów w momencie rejestracji nowego konta gracza, jest kwota darmowych środków do zgarnięcia w ramach pakietu na start. Na co należy zwrócić uwagę w regulaminie bonusu powitalnego u bukmacherów? Jakich błędów należy się ustrzec, żeby nie stracić szansy na darmowe środki na dalszą grę? Postanowiliśmy to sprawdzić krok po kroku. 

regulamin bonusów bukmacherskich
Na co zwrócić uwagę w regulaminie bonusu bukmacherskiego?

Bonus powitalny u bukmachera – darmowa pula środków na start

Nie nam oceniać, czy taka strategia jest słuszna, czy też nie, natomiast istnieje spore grono typerów, które dokonuje wyboru bukmachera internetowego na podstawie wysokości bonusu powitalnego. Atrakcyjna promocja na start może zagwarantować graczowi sporą pulę darmowych środków, dzięki którym jego budżet na grę stanie się znacznie stabilniejszy i niestraszna będzie mu ewentualna seria niepowodzeń w pierwszych dniach po rejestracji. 

Tyle tylko, że wielu mniej doświadczonych graczy jest tak mocno podekscytowanych kwotą darmowych środków, które bardzo często liczone są w tysiącach złotych, że kompletnie nie zwracają uwagi na regulamin bonusu. A należy mieć z tyłu głowy, że legalni bukmacherzy są szalenie wyczuleni w tej kwestii i robią wszystko co w ich mocy, aby zapobiec wyłudzeniom bonusów. 

Dlatego też gracz może mieć pewność, że jeśli nie spełni któregoś z warunków promocji, to darmowe środki przepadną bezpowrotnie i nie będzie można ich odzyskać. W tym poradniku typera postanowiliśmy sprawdzić krok po kroku, na które warunki zawarte w regulaminie bonusu należy zwrócić szczególną uwagę, aby uniknąć rozczarowania.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Regulamin bonusu bukmacherskiego – krok po kroku

Podpisując nową umowę z operatorem sieci komórkowej czytamy umowę. Decydując się na kupno mieszkania na kredyt hipoteczny lub wzięcie samochodu w leasing robimy dokładnie to samo. Dlaczego zatem tak wielu typerów stawiających swoje pierwsze kroki w zakładach nie postępuje w ten sposób rejestrując się na stronie jednego z legalnych bukmacherów? Nie jesteśmy w stanie tego pojąć!

Regulamin bonusu to zbiór wszelkich zasad i warunków, jakie musi spełnić typer marzący o darmowych środkach na dalszą grę. Zazwyczaj w sposób bardzo nieskomplikowany bukmacher wyjaśnia tam punkt po punkcie co musi zrobić gracz, który chce otrzymać bonus. Niektóre reguły są jednak znacznie ważniejsze od pozostałych, a ich złamanie kończy się zawsze w ten sam sposób – utratą szansy na darmowy bonus. Poniżej prezentujemy kilka najbardziej istotnych punktów regulaminu promocji. 

 • Wysokość bonusu – mało prawdopodobne, żeby kogokolwiek z Was trzeba było zachęcać do sprawdzenia tego punktu regulaminu promocji, natomiast ten poradnik typera piszemy również z myślą o graczach stawiających dopiero swoje pierwsze kroki w świecie internetowych zakładów sportowych, dlatego z dziennikarskiego obowiązku umieszczamy tę wskazówkę na pierwszym miejscu. Polując na bonus warto znać jego wartość. Zazwyczaj bukmacherzy w bardzo jasny sposób określają maksymalną wartość darmowych środków, natomiast nierzadko mamy do czynienia z kilkoma progami bonusu (np. wpłacając depozyt o wartości 50 zł otrzymamy bonus 50 zł, a wpłata kwoty 100 zł oznacza bonus 300 zł). Warto zaznajomić się z tym podpunktem, aby uniknąć rozczarowania w momencie, gdy kwota darmowych środków na saldzie bonusowym nie będzie zgodna z oczekiwaniami gracza. 
fuksiarz nowe bonusy na start
Nowa oferta bonusów bez obrotu w Fuksiarz.pl
 • Minimalna kwota depozytu – ten punkt regulaminu promocji odnosi się zazwyczaj do powitalnego bonusu dla nowych graczy. Jedną z najpopularniejszych promocji na start na polskim rynku internetowych zakładów sportowych jest bonus od pierwszego depozytu, jednak żeby go otrzymać należy m.in. spełnić jeden, kluczowy warunek – kwota pierwszej wpłaty nie może być niższa od tej wymaganej przez bukmachera. Taką informację można w bardzo łatwy sposób odnaleźć w regulaminie promocji, a depozyt niższy od wymaganej kwoty minimalnej będzie skutkował nieprzyznaniem bonusu. 
 • Wartość bonusu wyrażona w procentach – ten podpunkt po raz kolejny odnosi się najczęściej w stosunku do promocji powitalnej od pierwszego depozytu, jednak nie tylko (może to być również chociażby reload bonus od kolejnych wpłat lub cashback bonus za przegrane zakłady). Bukmacher wówczas zawsze bardzo precyzyjnie określa procentową wartość darmowych środków, jaka pojawi się na koncie gracza. Czasami może być to bonus 100% od pierwszej wpłaty i wówczas depozyt zostanie błyskawicznie podwojony, zaś innym razem będzie to cashback 50%, co oznacza, że w przypadku niepowodzenia bukmacher zwróci graczowi połowę stawki zainwestowanej w przegrany kupon. 
 • Moment odblokowania bonusu – niekiedy gracze są zaskoczeni faktem, że pomimo iż otrzymali darmowy bonus, to nie mogą go w żaden sposób wykorzystać. Nic w tym dziwnego, wystarczy znać regulamin konkretnej promocji. Niektórzy najlepsi bukmacherzy przyznają swoim klientom darmowe środki, po czym zablokowują je aż do momentu spełnienia konkretnych warunków (np. postawienia kuponu za równowartość depozytu). Mniej doświadczeni gracze często mylą ten podpunkt z koniecznością obrotu bonusem w celu jego wypłacenia, natomiast są to dwie zupełnie inne kwestie (do obrotu bonusem wrócimy za moment). 

UWAGA: Polski bukmacher Betfan oferuje nowym graczom 200% do 300 PLN + 60 PLN freebet z kodem promocyjnym BETONLINE. Rejestracja na www.Betfan.pl.

 • Osoby uprawnione do wzięcia udziału w promocji – bukmacher zawsze w sposób jasny i przejrzysty określa graczy, którzy są uprawnieni do skorzystania z konkretnego bonusu. Wiadomo, że w przypadku promocji powitalnej będą to wyłącznie typerzy, którzy jeszcze nigdy nie wpłacili depozytu u danego bukmachera – w tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości. Bardzo często jednak również promocje okolicznościowe w późniejszym czasie posiadają takie obwarowanie. Przykładowo – na darmowy freebet mogą liczyć gracze mający za sobą określony depozyt w ostatnim czasie, zaś cashback bonus za przegrany zakład będzie czekał na typerów, którzy na swoim kuponie umieszczą selekcje dotyczące konkretnego meczu lub wydarzenia. 
 • Gracze wykluczeni z bonusu – niestety, poprzedni podpunkt działa również w drugą stronę i równie często jak graczy uprawnionych do zgarnięcia darmowych środków bukmacher wskazuje w regulaminie bonusu na typerów, którzy absolutnie nie mają prawa skorzystać z danej promocji i bonus nie pojawi się na ich koncie nawet wówczas, jeśli spełnią jej wszystkie pozostałe warunki. Przykład? Chociażby zakaz uczestnictwa w promocji dla graczy, którzy nie wpłacili depozytu w ostatnim okresie (np. w trakcie poprzedniego miesiąca) lub skorzystali z innego bonusu w danym okresie.
 • Termin trwania promocji – promocje organizowane przez legalnych bukmacherów działających w Polsce dzielimy na dwie kategorie – te z określoną datą ważności oraz te bezterminowe. W przypadku tych drugich bukmacher pisze zazwyczaj, że będą trwały do odwołania, natomiast te pierwsze mają określone terminy rozpoczęcia i zakończenia. Bukmacherzy bardzo skrupulatnie przestrzegają tych dat i czasami spóźnienie się chociażby o kilka minut skutkuje tym, że gracz bezpowrotnie traci okazję na podreperowanie swojego budżetu na grę darmowymi środkami. 
STS kod promocyjny za darmo 2022
Polski bukmacher STS oferuje darmowy bonus 100 PLN bez ryzyka z kodem promocyjnym
 • Data pojawienia się bonusu na koncie – niejednokrotnie byliśmy świadkami sytuacji, w której gracz gorączkowo odświeżał stronę bukmachera w oczekiwaniu na obiecany bonus. Tymczasem legalni operatorzy zazwyczaj jasno określają termin pojawienia się darmowych środków na koncie i często jest to nawet kilka dni od momentu spełnienia warunków promocji lub rozliczenia kuponu. Dlatego zalecamy dwie rzeczy – po pierwsze odrobinę cierpliwości, a po drugie zaznajomienie się z regulaminem bonusu i poznanie daty przyznania darmowych środków. 
 • Ważność bonusu – pisząc nieco żartobliwie, bonusy, podobnie jak chociażby mleko lub kiełbasa, posiadają swój “termin przydatności do spożycia”, czyli datę ważności darmowych środków. Należy ją najpierw poznać, a później dopilnować, aby wykorzystać np. darmowy freebet przed jego wygaśnięciem, gdyż po upływie tej daty bonus zniknie bezpowrotnie z konta gracza i nie będzie można go przywrócić. 
 • Metoda wypłacenia darmowych środków – bardzo często mniej doświadczeni gracze nie kryją swojego rozczarowania w momencie, gdy chcąc wypłacić otrzymany bonus bukmacher wymaga od nich dokonania obrotu darmowymi środkami. Co to takiego? W teorii nic skomplikowanego! Po prostu bukmacher wymaga najpierw, aby za otrzymany bonus gracz obstawił określoną ilość kuponów, które będą przy okazji spełniały szereg warunków (m.in. określoną liczbę typów na kuponie, kurs min. każdej selekcji, min. kurs łączny całego kuponu, itd., itd.) i dopiero wtedy darmowe środki zostaną przetransferowane z salda bonusowego na depozytowe, skąd będzie można je wypłacić pod wskazany adres (np. na konto bankowe). W praktyce to zadanie przerasta bardzo często wielu początkujących graczy, a darmowe środki przechodzą im koło nosa. 
 • Pozostałe nadużycia – tak jak wspominaliśmy bukmacherzy są szalenie przewrażliwieni na punkcie prób wyłudzenia bonusu, dlatego każde przewinienie w tej kwestii karzą natychmiast i z pełną surowością. Jednym z najczęstszych nadużyć po stronie graczy jest rejestrowanie konta na dane innej osoby (np. żony lub brata). Tymczasem jest to surowo zabronione! Regulamin jasno określa, że z bonusu powitalnego można skorzystać TYLKO RAZ, zaś jedna promocja przypada na jedno gospodarstwo domowe, adres IP, itd. 

Na co zwrócić uwagę w regulaminie bonusu bukmacherskiego – podsumowanie

Słowem zakończenia. Darmowe bonusy i promocje mogą stanowić okazję na zgarnięcie sporej puli darmowych środków i podreperowanie budżetu gracza na dalszą grę w danym serwisie, nasz ranking bukmacherów opiera się głównie na ofercie bonusów, które są łatwe w obrocie i nie zawierają kruczków. Tyle tylko, że legalni bukmacherzy wymagają bardzo skrupulatnego przestrzegania wszelkich reguł i zasad dotyczących darmowego freebetu lub bonusu cashback, zaś nawet najmniejsze uchybienie karane jest z pełną surowością. 

Czasami pomyłki graczy są celowe i próbują oni wyłudzić darmowe środki, natomiast bardzo często nie mają oni złych pobudek, zaś niespełnienie warunków promocji wynika po prostu z niewiedzy. Dlatego radzimy uważnie czytać regulamin bonusu, a przynajmniej te najważniejsze podpunkty dotyczące kluczowych zasad skorzystania z danej promocji. Pozwoli to graczowi uniknąć rozczarowania w momencie wykluczenia z promocji lub nieprzyznania darmowych środków. 

5 / 5. Ocen: 5


Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *