System bukmacherski dla początkujących

System bukmacherski dla początkujących

Płaska stawka to najbardziej podstawowy i często praktykowany system bukmacherski. Sprawdza się przede wszystkim wśród początkujących, ale z pewnymi modyfikacjami stosowany jest nawet przez graczy zaawansowanych!

System bukmacherski dla początkujących
System bukmacherski dla początkujących

Osoby, które na poważnie myślą o obstawianiu w zakładach bukmacherskich, powinny przyjrzeć się bliżej strategii płaskiej stawki. Jest to dobre przygotowanie do bardziej zaawansowanych systemów (Profesjonalne typy bukmacherskie), które są praktykowane przez zawodowców. Stosowanie tej metody pokazuje nam w pewnym stopniu, jak wygląda gra nieco bardziej zaplanowana, a nie chaotyczna, która bardzo często kończy się stratą wszystkich środków przeznaczonych na obstawianie meczów!

Podstawowy system bukmacherski 

Być może graliście przez pewien czas płaską stawką i nawet nie zdawaliście sobie z tego sprawy. Wiele osób decyduje się na grę zawsze za taką samą kwotę. Niekiedy robią to z przesądów, a niekiedy ze względu na swoje skłonności do podejmowania ryzyka. A strategia płaskiej stawki to właśnie regularne obstawianie takich samych środków – bez względu na to czy kupon zawiera jeden, czy pięć typów.

sts freebet
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Podstawowy system bukmacherski raczej nie jest przeznaczony dla graczy zaawansowanych. Na pewno jednak nie powinien być ignorowany przez początkujących. Przyjrzymy się, dlaczego.

Płaska stawka – podstawowe zasady

Płaska stawka strategia gry

Decydując się na grę płaską stawką, deklarujemy, że za każdym razem zagramy za taką samą kwotę. Ile powinno to wynosić na początek? Teorie na ten temat są różne, jednak – rzecz jasna – wszystko zależy od tego, ile pieniędzy jesteście w stanie przeznaczyć na bukmacherkę. Zawsze trzeba patrzeć na to w ten sposób: Na stratę jakiej kwoty mogę sobie pozwolić?

Niektórzy przygodę z obstawianiem zaczynają z saldem rzędu 100 złotych, a inni – 1000 czy wyższym. Gra na większe pieniądze może dawać większe wygrane, ale także i straty. Ewentualne wysokie zyski potrafią też bardzo kusić i często powodują, że jesteśmy skłonni więcej zaryzykować.

Przyjmuje się, że płaska stawka powinna wynosić 2% całego salda bukmacherskiego. Niektórzy decydują się na większe ryzyko i grają kwotą w wysokości 5% sumy dostępnych pieniędzy. Oto przykłady:

  • 100 złotych – 2 złote na kupon
  • 300 złotych – 6 złotych na kupon
  • 1000 złotych – 20 złotych na kupon
  • I tak dalej, i tak dalej!

Pamiętajcie, by nigdy, pod żadnym pozorem, nie decydować na podwyższenie stawki. Wystarczy, że raz się złamiecie, a kolejne „jednorazowe” przypadki będą już tylko kwestią czasu.

System płaskiej stawki i jego zalety

Przede wszystkim – nie narażamy się na szybkie bankructwo, to jest utratę wszystkich pieniędzy dostępnych na obstawianie. Grając bez systemu możemy zagrać za 100 złotych i od razu je przegrać, natomiast trzymając się podstawowych zasad płaskiej stawki unikamy tego typu sytuacji, bo wymuszają one na nas granie za jedynie 2% wszystkich dostępnych pieniędzy.

system bukmacherski etoto

Zaletą opisywanego systemu jest fakt, że uczymy się niezbędnej w bukmacherce cierpliwości i zarządzania budżetem. To bardzo istotne elementy, o których wiele osób zapomina. Na wysokie wygrane przyjdzie jeszcze czas – na starcie warto przede wszystkim wziąć się za naukę i skupić się na regularnym osiąganiu zysków.

Wady płaskiej stawki

Płaska stawka nie jest systemem idealnym. Jej prostota jest jednocześnie plusem, ale i minusem, ponieważ podejmujemy w niej zawsze takie samo ryzyko, na przykład, grając kurs 1,30 oraz 11,00.

Osoby o słabych nerwach mogą przy płaskiej stawce przechodzić prawdziwą próbę. Niestety, niekiedy niskie wygrane są powodem frustracji, a także początkiem niepotrzebnych kombinacji. Jeżeli uważacie, że nie jesteście zbyt cierpliwi, musicie znaleźć sposób na to, by bez względu na wszystko trzymać się założonej strategii.

Jak rozpocząć obstawianie meczów?

Osobom początkującym radzimy rozpocząć właśnie od płaskiej stawki. Wbrew pozorom, potrafi ona sporo nauczyć, chociaż nie ma co ukrywać, że nie jest też przeznaczona dla każdego typu gracza. Warto też znaleźć dobre polskie forum bukmacherskie i brać udział w różnego rodzaju dyskusjach na temat strategii i nie tylko. Porady i rozmowy z innymi typerami przydają się także w te gorsze dni, gdy nie możemy się przemóc i zaliczamy wpadkę za wpadką.

Statystyki i analiza to klucz do sukcesu!
Statystyki i analiza to klucz do sukcesu!

Gdzie grać systemem bukmacherskim?

System płaskiej stawki jest na tyle prosty, że bez problemu można w nim grać u każdego bukmachera dostępnego w Polsce. Na dobry początek polecamy, między innymi, stronę www.eFortuna.pl. Podczas rejestracji warto pamiętać, by wpisać Fortuna kod bonusowy. Ostatnio wśród początkujących popularna jest także polska marka eToto, gdzie dostępnych mamy sporo bonusów i to nie tylko dla osób, które dopiero co założyły konto!


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0