Co to jest podwójna szansa u bukmacherów

Co to jest podwójna szansa u bukmacherów? Przykład działania

Zakłady bukmacherskie w Polsce cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem ze strony kibiców, którzy coraz szybciej przechodzą z poziomu początkujących do poziomu typujących bardziej świadomych każdego kolejnego wyboru w kontekście zakładów. Faktem jest to, że dziś coraz chętniej eksperymentuje się w kontekście typowania. Podczas gdy kiedyś stawiało się niemal wyłącznie na zwycięzcę danego spotkania, dziś obstawia się mnóstwo innych zdarzeń. Również tych bardzo odbiegających od tego najbardziej standardowego.

Co to jest podwójna szansa u bukmacherów
Co to jest podwójna szansa u bukmacherów?

Jednym z tych zdarzeń, które cieszą się największą popularnością jest tak zwana podwójna szansa. W naszym dzisiejszym poradniku wyjaśnimy, jak dokładnie działa, w których dyscyplinach ją znajdziemy i którzy bukmacherzy online w Polsce dają nam możliwość sięgnięcia po nią.

Podwójna szansa – czym jest i jak działa?

Podwójna szansa, zwana także zakładami z podpórką, to dodatkowy rynek na zakłady bukmacherskie, w którym zyskujemy znacznie większy poziom bezpieczeństwa. Dostępny jest on w kontekście tych dyscyplin sportu, w których wydarzenia sportowe mogą zakończyć się remisem lub zwycięstwem któregoś z dwóch zespołów. Podczas gdy standardowy rynek (1X2) pozwala na wytypowanie jednego z trzech wyników, podwójna szansa umożliwia nam wskazanie dwóch, które przyniosą nam zwycięstwo. Szansa na takowe wzrasta więc z 33% (przy jednym z trzech rynków) do aż 66% (przy dwóch z trzech rynków).

Jeśli mamy ochotę obstawić podwójną szansę, musimy wiedzieć, że opcje w jej przypadku mamy trzy:

  • 1X – w tej opcji wskazujemy, że w meczu padnie wygrana pierwszego zespołu (będącego gospodarzem) lub remis – to właśnie w tych sytuacjach tutaj wygramy,
  • X2 – ta opcja to wskazanie, że w danym meczu padnie remis lub wygra druga drużyna (gości). W przypadku obu tych wyników sięgniemy po wygraną,
  • 12 – w tym rynku wskazujemy, że w meczu wygra pierwszy lub drugi zespół, ale nie padnie remis – jeśli takowy wystąpi, przegramy.

Podwójna szansa jest tym rynkiem, który bukmacherzy online traktują – zaraz po najbardziej standardowym – jako najistotniejszy. Proponują go praktycznie zawsze – zwłaszcza ci najlepsi i cieszący się na naszym rynku największym zaufaniem. Warto wspomnieć, że nie zawsze jest ona związana z wynikiem całego spotkania. Za jej pośrednictwem możemy równie dobrze obstawić pierwszą jego połowę czy część.

Pamiętajmy: zakłady z podpórką możemy wykorzystać również przy tworzeniu kuponów akumulacyjnych. Z uwagi na wysoki współczynnik trafialności, są często używane do zwiększania wygranych bez zbytniego podnoszenia ryzyka.

UWAGA: Polski bukmacher Betfan oferuje nowym graczom 200% do 300 PLN + 60 PLN freebet z kodem promocyjnym BETONLINE. Rejestracja na www.Betfan.pl.

Przykład działania podwójnej szansy

Załóżmy, że zawieramy zakład na mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa, który odbył się 9 kwietnia 2022 roku. W standardowym rynku u bukmachera STS jesteśmy w stanie postawić na wygraną Lecha (1.62), remis (3.90) oraz zwycięstwo Legii (3.65). Zawsze jednak ryzykujemy, że do postawionego przez nas zdarzenia nie dojdzie, a my przegramy całą naszą stawkę.

Możemy sięgnąć po podwójną szansę, by zyskać większe prawdopodobieństwo na wygrany kupon. Stawiamy przy tym na wygraną Lecha Poznań lub remis (1.16 w przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych zdarzeń), remis lub wygraną Legii Warszawa (2.28), albo też na to, że któryś z zespołów wygra, ale nie padnie remis (1.26). Jak widać rynki te bywają mniej opłacalne, jednak z pewnością dają większe szanse na zwycięstwo. Podwójna szansa w tym przypadku jest rynkiem idealnym – zwłaszcza że opisywane spotkanie było stosunkowo nieprzewidywalne.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Podwójna szansa – lista dyscyplin, w których można jej szukać

Podwójna szansa jest rynkiem na zakłady, który znaleźć można w praktycznie każdej dyscyplinie sportu, w której na koniec danego spotkania może paść remis. Najlepsi bukmacherzy online bardzo chętnie oddają ją swoim klientom do dyspozycji – zwłaszcza że cieszy się ona dużym zainteresowaniem.

Zdecydowanie najbardziej rozpropagowana jest ona w ramach piłki nożnej, uważanej za najpopularniejszą dyscyplinę sportu w naszym kraju. Podwójna szansa występuje w niej zwykle tuż obok standardowego rynku 1X2. Jeżeli chcemy sięgnąć po ten rynek, możemy też obstawiać hokej, koszykówkę czy nawet e-sport, ale tylko w niektórych grach w jego ramach. Podwójna szansa występuje również w przypadku piłki nożnej, w której często dochodzi do remisów. Co ciekawe, również w sportach walki może dochodzić do takowych – dzieje się to jednak na tyle rzadko, że bukmacherzy w Polsce często nie tylko nie oferują podwójnej szansy, ale nawet nie dają możliwości postawienia na remis w standardowym rynku.

Jeśli chodzi o popularne dyscypliny bez podwójnej szansy, tutaj można podać siatkówkę jako doskonały ich przykład. W siatkówce nigdy nie dochodzi do remisu, a my możemy stawiać tylko na zwycięstwo któregoś z dwóch pojedynkujących się zespołów. Prawda, może dojść do tie-breaku – nigdy jednak spotkanie nie kończy się bez wyłonienia jego zwycięzcy.

Podwójna szansa – bukmacherzy online z ofertą na nią

Praktycznie wszyscy najlepsi bukmacherzy online w Polsce, ale i ci nieco gorsi i mniej popularni, dają nam możliwość obstawiania podwójnej szansy we wszystkich dyscyplinach, w których jest to technicznie możliwe. Wybór mamy więc ogromny, choć musimy zwrócić uwagę na to, że podwójna szansa jest rynkiem dodatkowym i niestandardowym. Nie oczekujmy więc tego, że wszyscy operatorzy zaoferują go już w momencie wprowadzania danego spotkania sportowego do swojej oferty. Choć zwykle pojawia się on szybko, bywają i sytuacje, w których staje się on dostępny niedługo przed rozpoczęciem się konkretnego meczu. Nie ma tutaj żadnej reguły.

Jeśli chcemy obstawiać mecze z podwójną szansą najlepiej dla nas będzie postawić na jednego z najpopularniejszych bukmacherów w Polsce. Chodzi tutaj o firmy STS, Fortuna i Superbet. Każda z nich stara się oferować ten rynek tam, gdzie można – i robi to bardzo szybko, pozwalając nam w świetny sposób przygotować się do typowania. Dodatkowo bukmacherzy ci doskonale sprawdzają się jeżeli chodzi o ich ofertę promocyjną, dzięki której jeszcze lepiej wykorzystamy nasz budżet na zakłady bukmacherskie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

5 / 5. Ocen: 5


Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *