Najlepsze ligi do obstawiania

Gdzie Polska zagra mecze u siebie w 2023 roku?

Po zakończonym w grudniu tego roku mundialu w Katarze, reprezentacja Polski nie będzie miała zbyt dużo czasu na odpoczynek. Już pod koniec marca naszych kadrowiczów czekają bowiem pierwsze mecze eliminacji Mistrzostw Europy, które w 2024 roku będą rozgrywane w Niemczech. Na kilka miesięcy przed ich startem, wciąż nie jest pewne, gdzie Polacy będą rozgrywali swoje mecze.

Najlepsze ligi do obstawiania
Gdzie Polska zagra mecze u siebie w 2023 roku?

PGE Narodowy – kiedy będzie gotowy?

Oficjalny stadion reprezentacji Polski, PGE Narodowy, pozostaje nieczynny dla jakichkolwiek imprez już od połowy listopada 2022 roku, kiedy to wykryto wadę konstrukcji jego dachu. Od tego czasu – jak mówiła w rozmowie PAP rzeczniczka stadionu, Małgorzata Bajer – został opracowany bypass odciążający wadliwy element i pozwalający na prowadzenie prac w jego obrębie. Tak naprawdę jednak plan naprawczy jeszcze nie powstał. Właściciele stadionu pracują usilnie, by otwarcie obiektu było możliwe właśnie w dniu meczu z Albanią. Problem w tym, że PZPN musi przekazać do europejskiej centrali oficjalną, pewną i ostateczną informację w sprawie areny meczu Polska – Albania do 16 stycznia. Wtedy też okaże się zapewne, czy stadion będzie otwarty – zarówno tego dnia, jak i zapewne w trakcie wakacji.

Jakie są alternatywy?

Jeśli reprezentacja Polski nie będzie mogła zagrać na PGE Narodowym, istnieje możliwość, że mecz zostanie przeniesiony. Opcji – wbrew pozorom – mamy naprawdę dużo. Choć większość ostatnich domowych meczów kadry była rozgrywana właśnie w Warszawie, wcześniej spotkania towarzyskie (i nie tylko) toczyliśmy również na Polsat Plus Arena w Gdańsku, na Stadionie Śląskim w Chorzowie oraz na Tarczyński Arena we Wrocławiu. To jednak charakterystyczna i bardzo zasłużona dla polskiej piłki chorzowska arena wydaje się najbardziej prawdopodobną alternatywą na mecz z Albanią.

Swój najbliższy mecz na własnym terenie reprezentacja Polski rozegra ze wspomnianą już Albanią – 27 maca tego roku. To będzie jedyne spotkanie na własnym terenie przed jesienią – przynajmniej jeśli chodzi o rozgrywki eliminacji Euro 2024. Kolejne bowiem nastąpi dopiero 7 września, kiedy to Polska zagra przeciwko Wyspom Owczym.

5 / 5. Ocen: 5


Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *